Menüü

Tulumaksu tagastamine

Annetades tulumaksuvabastusega mittetulundusühingule ( vt https://www.riigiteataja.ee/akt/13335432?leiaKehtiv) saab annetuste pealt tulumaksu tagasi. 

Eraisikust annetajal on võimalus maksustamisperioodi tulust maha arvata Ühingule Pikakannu Kooli Areng tehtud annetused (mitte rohkem kui 5% sama maksustamisperioodi tulust). Tulumaksuseaduse §27 lõiked 1 ja 3.
Annetused kajastuvad automaatselt annetaja eeltäidetud tuludeklaratsioonis. Selleks vajame annetaja isiku- või registrikoodi, selle soovitame lisada makse selgitusse, kuid võib edastada ka maili või telefoni teel.

Ettevõtte poolt tehtud annetused Ühingule Pikakannu Kooli Areng on samuti maksuvabad (juhul kui annetuse kogusumma ei ületa 10% maksumaksja eelmise kalendriaasta kasumist või 3% sama kalendriaasta isikustatud sotsiaalmaksu summast, so 3% summast, mis on palga ja sarnase maksena välja makstud). Tulumaksuseaduse §49 lõige 2.Annetused deklareerib ettevõtjast  annetaja igakuiselt vormil TSD lisa 5 (Tulumaksuseadus §49), mis nt koos maksekorraldusega ongi tehingu aluseks ja tõestuseks. 

 

Eesti English Русский
 Uudised (20)Uudiste arhiiv